O mnie i o blogu

Cześć! Nazywam się Patryk Brożek i od 16 lat jestem przedsiębiorcą. Aktualnie zarządzam Wheel Systems (systemy bezpieczeństwa IT), udzielam się w Mobter (aplikacje mobilne) oraz doradzam prowadząc działalność konsultingową.

Biznesów w życiu rozkręcałem znacznie więcej :). Pierwsze pieniądze zarobiłem w wieku 12 lat segregując tworzywa sztuczne w prywatnym biznesie moich rodziców. Następnie mając lat 14 sprzątałem samochody na stacjach paliw.  Później była sprzedaż ubezpieczeń, projektorów multimedialnych, agencja interaktywna, etat w dużej firmie IT, aż w 2004 roku zdecydowaliśmy się stworzyć wspomniany Wheel Systems, który rozwijam do dziś. Obecnie jest to firma rosnąca w tempie 60-70% rocznie, posiadająca ponad 60 partnerów w blisko 20 krajach na świecie i stale rozszerzająca swoją obceność.
Od lutego jestem w Dolinie Krzemowej gdzie rozpocząłem budowę naszego amerykańskiego oddziału.

Mobter powstał w 2013, kiedy to dział mobilny  Wheel System zamieniliśmy w odrębną spółkę. Aktualnie jest to niezależna firma, która może pochwalić się stworzeniem bankowości mobilnej dla Eurobank’u czy aplikacją dla Medicover.
W latach 2011-2013 próbowałem jeszcze swoich sił w budowaniu serwisów społecznościowych (yomoli.com, tupytaj.pl) ale niestety serwisy nie przetrwały próby czasu.

Prywatnie jestem tatą dwójki wspaniałych dzieci, Łucji i Oskara oraz mężem Moniki, bez której większość rzeczy, które robię byłoby niemożliwych :).

To w skrócie moja historia i doświadczenie. Blog jest po to by dzielić się wiedzą, którą udało mi się do tej pory zdobyć. Mam świadomość, że w Internecie aż roi się od poradników, blogów, szkoleń itp. Wychodzę jednak z założenia, że wiedzy nigdy za wiele a ja chcę podzielić sie tym co mam.

Blog kieruje przede wszystkim do młodych przedsiębiorców, tych co właśnie zakładają firmę lub się nad tym zastanawiają, ale myślę, że ci starsi, z większym doświadczeniem również znajdą coś dla siebie.

Miłej lektury!
Patryk