Ze zbiorów Patryka #10

Zbiory Patryka

W ostatnim tygodniu siadłem do przejrzenia materiałów z InforShare 2016 i muszę powiedzieć, że kilka prezentacji było naprawdę bardzo dobrych. Wszystkie linki do tych najbardziej mnie inspirujących załączyłem poniżej. Poza tym o tym jak Jobs inspirował innych przedsiębiorców i liderów, na co zwracać uwagę przy mass mailingu, jak „podpimować” swojego LinkedIn’a oraz jak zmieni się świat a najbliższym wieku. Pewnie poranna kawka to za mało więc sugeruję zarezerwowanie sobie czasu wieczorem. Warto!  Prezentacje must see! 😃

1. Prezentacje z Infoshare 2016:
– Meta prezentacja. Jak zrobić dobrą prezentację i czego unikać by nie przedobrzyć. Bardzo dobry materiał dla wszystkich, którzy mierzą się z wystąpieniami publicznymi:
https://www.youtube.com/watch?v=_XhhqeFo2IA&list=PLmM51wkBlj0qPWAVylt-zsxAuZSXYMKNx&index=52
– Michał Sadowski z Brand24 – z życia, co robić by przyspieszać swój biznes. Dużo ciekawego materiału dla startuperów:
https://www.youtube.com/watch?v=8tuTozZEBGo&list=PLmM51wkBlj0qPWAVylt-zsxAuZSXYMKNx&index=62
– Paweł Tkaczyk o tym dlaczego kultura w firmie jest ważna. Ujął mnie casem z hotelu. Sam to kiedyś przeżyłem i niestety nie zakończyło się happyendem (nie znaleźli żółwika mojego syna. Więcej w tym hotelu się nie pojawię)  https://www.youtube.com/watch?v=YGLNzVl9414&list=PLmM51wkBlj0qPWAVylt-zsxAuZSXYMKNx&index=61
– Tym co zaczynają swoją przygodę z własną firmą tj. jak łączyć lub nie łączyć pieniędzy firmowych z prywatnymi. Swoją drogą polecam bloga Michała: jakoszczedzacpieniadze.pl o tym jak oszczędzać pieniądze 😃  https://www.youtube.com/watch?v=RjPnuV20tb4&list=PLmM51wkBlj0qPWAVylt-zsxAuZSXYMKNx&index=60

2. W zeszłym tygodniu minęła 5 rocznica śmierci Steva Jobsa, co by nie mówić, jednego z największych wizjonerów i skutecznych wykonawców tego świata . Polecam materiał o tym jak  inspirował (konkretnie) innych:
https://www.entrepreneur.com/article/283339

3. Jeżeli atakowaliście kiedyś swoich klientów mailami, czyli mówiąc wprost spamowaliście ich 😃, tutaj krótka ale ciekawa infografika i informacje w tekście jak to robić z głową:
http://mamstartup.pl/sprzedaz/9760/czy-twoj-cold-email-zostanie-przeczytany-dowiesz-sie-tego-z-tej-infografiki

4. LinkedIn to obecnie podstawa w budowaniu profesjonalnej kariery. W tekście znajdziecie fajne rady jak ten profil budować dobrze (na marginesie, sam mam wiele do poprawy):
http://www.questiapr.pl/blog/linkedin

5. Jeżeli będzie w moim przypadku kiedyś życie po Wheel Systems to pewnie będzie to health care tech i tematy typu backup mózgu czy transfer umysłu. Tu bardzo ciekawe prognozy jak w tym wieku zmieni się nasza gospodarka jeżeli maszyny pozyskają świadomość albo, krok dalej, będziemy w stanie kopiować i „przyspieszać” mózgi wybitnych tego świata:
http://bigthink.com/paul-ratner/economist-predicts-brain-simulations-will-take-over-our-jobs-and-government

Czerpcie i bierzcie z tego wszyscy!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *