Ze zbiorów Patryka #9

Zbiory Patryka

Po krótkiej przerwie wracam z prasówką. Dzisiaj trochę rad od Andreessena, jednego z ciekawszych przedsiębiorców i inwestorów z Doliny, cechy dobrych liderów w oparciu o 10letnie badania oraz dlaczego warto swoje ego wsadzić sobie głęboko w kieszeń.

1. W każdym biznesie przychodzi moment, w którym „coś się zacina”. Adreessen określa to „Momentem Oh, Shit!” i podaje konkretne rady jak zachować się w tak trudnym dla firmy momencie.
http://a16z.com/2015/09/30/what-to-do-if-growth-stops/

2. Wyniki badania na temat co cechuje dobrego menadżera. Badania to badania, a nie tylko czyjeś przemyślenia, dlatego uważam, że warto sobie poczytać, które cechy przydają się w zarządzaniu.
http://hbrp.pl/b/trwajace-10-lat-badanie-pokazuje-czym-wyrozniaja-sie-najlepsi-menedzerowie/il6Yhka6

3. Kolejna porcja rad od Adreessena. Tym razem 10 lekcji zbliżających przedsiębiorców do sukcesu.
http://knowstartup.com/2016/09/10-success-lessons-from-marc-andreessen-for-entrepreneurs/

4. Ego! Z doświadczenia wiem, że wysokość ego jest odwrotnie proporcjonalna do zdolności przywódczych liderów.
https://www.virgin.com/entrepreneur/why-leaders-need-put-their-egos-aside

5. Sztuczna Inteligencja to obecnie bardzo gorący temat w świecie nowych technologii. Osobiście uważam, że jak dojdziemy do poziomu samouczących się maszyn (co nastąpi w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu lat), posiadających namiastkę świadomości to zrobi się jeszcze bardziej gorąco i pojawią się naprawdę duże wyzwania dla ludzkości. Jestem przekonany, iż tylko współpraca największych firm zajmujących się tematyką, a docelowo również współpraca na poziomie międzynarodowym przy udziale rządów największych państw, zagwarantuje bezpieczny rozwój i wykorzystanie tej technologii. Dlatego bardzo cieszą mnie inicjatywy takie jak ta tj. ogłoszenia partnerstwa przez kilku potentatów rynki high tech.
https://techcrunch.com/2016/09/28/facebook-amazon-google-ibm-and-microsoft-come-together-to-create-historic-partnership-on-ai/

Bierzcie i czerpcie z tego wszyscy!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *