4 komentarze

Hackowanie czasu, czyli jak robić 3 rzeczy naraz.

czas

Mówi się, by nie robić kilku rzeczy jednocześnie bo wtedy niczego się dobrze nie zrobi. Jak to w życiu bywa, czasem takie mądrości mają wyjątki :). Poniżej moje, sprawdzone sposoby na to jak rozciągnąć czas.

1. Jazda samochodem + audiobook. Książki, podcasty, kursy językowe. Jedziesz i się edukujesz ;). Do audiobooków polecam serwis audioteka.pl.
2. Śniadanie + prasówka na telefonie. Wcinasz i jajecznicę i to co się dzieje na świecie. Oczywiście jak jesz sam – bo jak jesz z rodziną to zaufaj mi, że dużo więcej da Ci rozmowa z dziećmi i żoną niż kolejna porcja informacji o tupolewie.
3. Siłownia + video po angielsku (netflix.com / ted.com). Poprawiam kondycje + oglądam coś inspirującego lub pochłaniam kolejny odcinek fajnego serialu + uczę się angielskiego. 3 rzeczy w jednym czasie. Mój ulubiony tip.
4. Wanna + ipad. Relaks + inspiracja / dokument / serial + angielski. Kolejne 3 w 1.
5. Masz dzieci? Spędzanie czasu z dziećmi to frajda sama w sobie, ale czasem czasu mało a najwyższy czas mieć i czas dla siebie. Polecam robić z dziećmi wtedy to, co i Tobie sprawia dużą przyjemność. Konsola, szachy, gry planszowe, wspólne chodzenie na mecze – dwa w jednym :). Ja nauczyłem syna grać w Fifę więc od czasu do czasu sobie wspólnie „pykamy”.
6. Czas można też kupić. Wiecie, że na takim upwork.com osoby z krajów słabo rozwiniętych oferują swoje usługi na niezłym poziomie za 3-4 USD za godzinę. Są podobno i mniejsze stawki ale nie sprawdzałem jakości. Więc jeżeli nie masz czasu by np. zorganizować wyjazd, wyszukać danych w Internecie, stworzyć jakąś bazę danych lub nawet zarządzać swoim kalendarzem czy skrzynką mailową to możesz to zlecić osobie powiedzmy z Filipin i ona naprawdę wywiąże się z tego całkiem dobrze. Zdarza się, że zrobi to też znacznie szybciej niż Ty bo ona już to kiedyś robiła. Bardzo polecam. O tym hintcie dowiedziałem się z książki, którą polecam: 4-godzinny tydzień pracy„.

A poza tym dużo czasu zaoszczędzisz jak powalczysz z prokrastynacją o czym pisałem tutaj: http://patrykbrozek.com/index.php/2016/07/15/prokrastynacja-jak-to-leczyc/

Jak macie inne sprawdzone sposoby dajcie znać.

4 komentarze

 1. Ogólnie się zgadzam ale uważam, że jadąc autem powinno się skupić tylko na prowadzeniu auta a nie zajmować swoją uwagę czymś innym. Nawet skupienie się na informacjach w radio odrywa nas od tego co na drodze co dopiero próba nauczenia się czegoś.
  Pod względem multitaskingu ok ale zdecydowanie nie jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam

  1. Jak pisałem już wcześniej – ja nigdy nie miałem sytuacji zagrożenia. Ale to być może działa tylko u mnie. Jeżeli uważacie inaczej – oczywiście ten punkt nie jest dla Was :).

 2. Poczytaj badania na temat słuchania czegoś podczas jazdy autem zanim zaczniesz komuś to polecać.
  Albo się niczego nie nauczysz, albo spowodujesz wypadek.
  A telefon przy jedzeniu? Będziesz pamiętał smak potrawy kiedy de facto nie będziesz jej jadł?
  Nie da się robić kilku rzeczy na raz.

  1. Podeślij linka do tych badań. Chętnie poczytam. Widzisz, opisuję to co u mnie działa. Lekcje angielskiego czy dobra książka w postaci audiobooka jest u mnie bardzo często. I nigdy nie miałem sytuacji zagrożenia. Wydaje mi się, że większość osób jedzie „automatycznie” i się na tym nie skupia. Ale rozumiem argumentację. W każdym razie możesz to potraktować jako przykład – przecież możesz też jechać metrem czy autobusem i również słuchać audiobooka.
   Co do jedzenia – mówię co działa u mnie. Nie musisz tego robić :). Ja doskonale wiem co jem :).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *