Black Hat 2016 – krótka relacja z targów w Las Vegas (video)

Black Hat to jedna z bardziej rozpoznawalnych konferencji bezpieczeństwa na świecie. Mówi się o 3 głównych konferencjach security: RSA Conference USA, Black Hat i DEF CON. RSA jest konferencją najbardziej biznesową, Black Hat i DEF CON są bardziej techniczne, z czego ta ostatnia uchodzi za typowo hakerską (dla prawdziwych hakerów :)). W tym roku jako Wheel System wystawialiśmy się na RSA, a do Vegas na Black Hat pojechaliśmy zobaczyć czy jest sens wystawiać się tam za rok, zobaczyć jak inni przygotowują się do tej konferencji oraz spotkań się z partnerami biznesowymi i technologicznymi. Dlatego nie napiszę wiele o wykładach bo zwyczajnie nie były one naszym celem w tym roku.

Black Hat 2016 w liczbach: 6 dni, 211 wykładów, 33 sesje sponsorowane, 24 warsztaty sponsorowane, 256 wystawców, ponad 15 000 uczestników.

Co do samych targów to wystawców było zdecydowanie mniej niż na RSA, ale mam wrażenie, że stoiska były przygotowane z większą starannością i z wiekszą ilością czynników przykuwających uwagę. Duzi gracze jak Cisco, HP, IBM itp. zaprezentowali największe stoiska, z miejscem na prezentacje, rozmowy itp. Obsługiwane są przez kilkanaście / kilkadziesiąt osób. Robią wrażenie. Mniejsi gracze muszą się wyróżnić by czymś zainteresować przechodzących obok gości. O tym niedługo napiszę dłuższy artykuł.  A póki co zapraszam do relacji video z targów:

ps. będzie też relacja mniej oficjalna, gdzie „pochwalę się” bliskim spotkaniem z amerykańską policją. Stay tuned 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *