Ze zbiorów Patryka #4 (dawne „Z ostatniego tygodnia”)

Zbiory Patryka

Na początek ważny komunikat. Zmieniam nazwę mojej cotygodniowej porcji ciekawych materiałów na „Ze zbiorów Patryka”. Robię to ze względu na to, że dużo polecanych artykułów jest spoza danego tygodnia.

Przechodząc do rzeczy, dzisiaj polecam:

1. TED – Julia Galef: Why you think you’re right — even if you’re wrong. Gdyby tak większość ludzi zastosowała rady Julii w relacjach międzyludzkich, świat byłby zdecydowanie lepszy. Morał z tej prezentacji jest taki, że chwałą jest zmienić swoje myślenie i przyznać się do błędu.
http://www.ted.com/talks/julia_galef_why_you_think_you_re_right_even_if_you_re_wrong?language=en#t-681622

2. Zbiór linków: darmowy software do praktycznie każdej dziedziny biznesu, darmowe zdjęcia, fonty, ikony itp. Świetny zbiór dla małych firm:
https://www.hellobonsai.com/best-freelance-tools

3. Masz pomysł na biznes? Super! Teraz go jak najszybciej zwaliduj. Richard Branson – jeden z moich ulubionych przedsiębiorców opisuje jak on to robi.
https://www.virgin.com/richard-branson/how-know-when-act-business-idea

4. Zamiast myśleć o biznesie, myślą jak zdobyć pieniądze od inwestorów. Bardzo fajne spostrzeżenia Garego Vaynerchuk’a. Publikuje ten tekst bo sam pracuję nam materiałem opisującym jak to wygląda w Dolinie. Niedługo go puszczę.
https://medium.com/@garyvee/today-there-s-a-complete-disrespect-for-what-it-takes-to-build-a-business-f452b6ca7665#.jwtf9enlk

5. Bardzo fajny startup pozwalający na robienie zakupów bez podchodzenia do kasy :). Miałem taki pomysł parę lat temu. Do dzisiaj uważam, że optymalnie by było by cała aplikacji była zaszta w koszu zakupowym.
https://techcrunch.com/2016/08/01/selfycart-launch-y-combinator/?ncid=rss&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Techcrunch+%28TechCrunch%29&utm_content=FaceBook&sr_share=facebook

Bierzcie i czerpcie z tego wszyscy!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *