1 Comment

Z ostatniego tygodnia #3

W tym tygodniu: doskonały materiał o planach Tesli i Gigafactory, analiza decka AirBnB, przejęcie Yahoo i najciekawsze dodatki do pensji oferowane przez największe firmy na świecie. Materiał o Elonie Musku – must read!

1. Uważam Elona Muska za jednego z najwybitniejszych przedsiębiorców i wizjonerów naszych czasów. Poniżej analiza planu, który Musk nakreślił 10 lat temu, a także dlaczego nie wyłączy auto-pilota w swoich samochodach oraz co planuje w najbliższych latach. Naprawdę świetny materiał.
https://www.tesla.com/blog/master-plan-part-deux

2. Znacie AirBnB – największą na świecie platformę wynajmu mieszkań? Pewnie znacie. Musicie wiedzieć, że zanim dostali dofinansowanie odbili się od wielu inwestorów bo biznes się nie podobał. W końcu jednak dostali swoje pierwsze 600 tyś USD i dzięki temu rozwinęli skrzydła. Poniżej analiza ich prezentacji dla VCs (Deck). Bardzo ciekawa lektura – zarówno sama prezentacja jak i analiza.
http://slidebean.com/blog/startups/airbnb-pitch-deck#businessm

3. Statystyka na wesoło 🙂. Dlaczego nie warto jej ufać.
https://mathwithbaddrawings.com/2016/07/13/why-not-to-trust-statistics/

4. Smutna historia upadki jednej z ikon Internetu. Kiedyś ta firma była warta ponad 120 miliardów USD. Dzisiaj poszła za 5 USD. Czasem trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć „TAK”.
http://www.economist.com/news/leaders/21702752-yahoo-no-longer-independent-company-its-failure-had-many-fathers-dotcom-hero-zero

5. Zastanawiacie się czasem jakie dodatkowe profity oferują swoim pracownikom giganci? Oto lista 20 najciekawszych. Mi osobiście podoba się sposób w jaki firmy te dbają o rodziny swoich pracowników. Widzą co robią!
http://www.inc.com/jacquelyn-smith/20-best-employee-perks-from-companies-like-google-facebook-and-netflix.html

Bierzcie i czerpcie z tego wszyscy!

 

1 Komentarz

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *