Z ostatniego tygodnia… #1 (od 11.07.2016)

Raz na tydzień będę chciał się podzielić kilkoma ciekawymi artykułami / vlogami , które znalazły się w moich zbiorach właśnie w ostatnim tygodniu. Nie zawsze będzie to super świeży materiał ale będę dbał by był zawsze ciekawy.

I tak w ostatnim tygodniu mamy:

1/ Casey Neistat (bardzo popularny vloger, just in case) odpowiada o Pokemon Manii :). Przyznam się, że jeszcze nie grałem w Pokemon GO i dlatego nie wiem dlaczego tak wciąga ale zasługuję na wzmiankę bo o tym marzy każdy developer mobilny – zrobić aplikację, która w ciągu kilku dni podbije świat. Akcje Nintendo skoczyły o 53%! Świat oszalał.

2/ Rafał Brzoska kontra świat. Forbes.
http://m.forbes.pl/rafal-brzoska-kontra-swiat,artykuly,205603,1,1.html

A tam o tym:
– jak niewieka granica jest między 2.2 mld zł a 300 mln;
– że walka z Państwem i mieszanie się w politykę zazwyczaj nie kończy się dobrze;
– o tym, że trzeba walczyć do końca i szukać sposobów na wyjście z kryzysu.

Nie należę do wielkich fanów Rafała Brzoski i jego stylu zarządzania, ale determinacji, przbojowości i wizji należy mu pogratulować.

3/ Uber testuje w Brazylii UberCopter.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-06-21/uber-lets-you-hail-a-helicopter-in-brazil-for-63

W USA korzystam z Ubera dosyć często. Ceny są bardzo atrakcyjne, poza koncertami i ważnymi eventami gdzie potrafią skoczyć z 20 USD na 150 USD. No ale wtedy można chwilę poczekać (chwilę tj. godzinę) i ceny wracają do tych normalnych. Helikopter – 71 USD za 25 km (sprawdziłem na mapie ) i dużo i nie dużo. Moim zdaniem w takim mieście jak Sao Paulo gdzie sieć dróg nie jest zbytnio rozbudowana faktycznie ma się szanse ta usługa przyjąć. A co potem? Zobaczymy.

4/ 9 złych nawyków, które blokują Twoją produktywność.
https://www.entrepreneur.com/article/278424

Osobiście polecam wyzbycie się lub zapanowanie nam perfecjonizmem, lepszą organizację spotkań (absolutnie można je podtuningować) oraz multitasking – nie jesteśmy komputerami i nie wierzę w podzielną uwagę.

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy 🙂 Miłego czytania!

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *