10 aplikacji, z których korzystam codziennie

Często dostaję pytania z jakich aplikacji korzystam, co się u mnie sprawdza, a co nie. Poniżej lista aplikacji, z których korzystam praktycznie codziennie:

1. Todoist – aplikacja, z której korzystam najczęściej i bez której obejść się już nie potrafię. Wpisuję tam praktycznie wszystkie swoje zadania. Jeżeli tam czegoś nie wpisałem to traktuję jakby zadania nie było.

2. Evernote – wieloplatformowe środowisko do robienia notatek. Zapisuję tu wszystko: informacje ze spotkań z klientami, moje własne przemyślenia, cytaty ze stron i książek. Taki jeden wielki notes. Świetne jest też to, że będąc na spotkaniu włączam Evernote w telefonie i mam dokładnie to samo co 2 godziny wcześniej wpisałem na komputerze.

3. Pocket – system do zapisywania stron, których nie mam czasu przeczytać w danym momencie. Wymiata! Poza tym uczy się mojego gustu i sam sugeruje ciekawe materiały.

4. Sunrise – kalendarz integrujący się z wieloma aplikacjami (todoistem, evernotem, googlami, twitterem, linkedinem i dziesiątkami innych). Niestety właśnie został przejęty przez Microsoft, a ten postanowił go zabić i wykorzystać w Outlooku. Póki co projekt się nie rozwija a w Outlooku nie ma większości funkcjonalności z Sunrise.

5. Apple Mail – natywny klient pocztowy na OSX. Szybki, bardzo ładny i z wachlarzem opcji do konfiguracji. Korzystałem z wielu klientów poczty (Airmail, Postbox, Thunderbird) i zawsze wracałem do Apple Maila. Zawsze mi brakowało tagowania i kolorowania maili więc znalazłem Mail Act On. No i firmie korzystamy też z PGP do szyfrowania i podpisywania maili.

6. Alfred – przyspieszacz pracy na maca. Zamiast myszką mogę z klawiatury wybrać program, mogę szybko przetłumaczyć jakiś tekst, mogę wkopiować często używaną frazę, mogę przeszukać wiki i wykonać milion innych opcji, które mają za zadanie przyspieszyć pracę.

7. 1password – wieloplatformowe środowisko do przechowywania wszelkich haseł, loginów, PINów, numerów kart kredytowych, kluczy, niejawnych notatek itp.

8. Slack – komunikator firmowy. Póki co nie znaleźliśmy nic lepszego do wewnętrznej komunikacji.

9. Office for Mac – mimo najszczerszych chęci, pakiet biurowy by Apple nie jest na tym poziomie co Microsoftowy Office. Excel i Word nie mają sobie równych. Keynote jest efektywniejszy niż PowerPoint ale biznesowym standardem jest ten ostatni.

10. Skype – nadal najskuteczniejszy voip do komunikacji z partnerami / klientami / pracownikami.

Niedługo pokażę co mam w swoim telefonie na pierwszym ekranie. Stay tuned!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *